Bebek Bakım Yapım Onarım (eski adıyla Fertilite Rehberi)

Günümüzde hamile kalmak pek de kolay olmayabiliyor. Pek çoğumuz ancak bu sürece girdiğimizde bunun farkına varıyoruz. Kimi zaman stres oluruz, üzülürüz, nedenlerini araştırmaya başlarız. Çoğu zaman doktorlara ve hastanelere taşınmadan önce bu yollardan geçmiş tecrübeli arkadaşlarımızla konuşmayı, onlara akıl danışmayı, mümkün olan her türlü doğal yolları ve tedavileri denemeyi tercih ederiz. Özelimizi dostlarımıza paylaşmak bize kendimizi daha iyi hissettirir. Hele de fertilite gibi hassas bir mesele söz konusuysa…İşte bu noktada, fertilite konusundaki bilgilerin az olduğu bir ortamda, arkadaşım Eren, araştırmalarını, birikimini ve tecrübelerini yeni açtığı bloğu http://bebekyapimbakimonarim.blogspot.com/ ’da anne adayları ile paylaşıyor.

Eren, 2 yaşında bir kız çocuğu annesi. New York’ta yaşıyor ve fertilite eğitmenliği yapıyor. Kariyerini bu sıfatla neticelendirmesinde kızına hamile kalmaya çalışırken yaptığı araştırmaları ve çalışmaları çok etkili olmuş. Bildiklerini ve öğrendiklerini, kendi hamilelik sürecindeki tecrübeleri ile pekiştirerek bebek sahibi olmaya çalışan anne adaylarının bilinçli hareket etmelerine yardımcı olmaya ve onlara yol göstermeye çalışıyor.

Bebek Yapım Bakım Onarım’da, ateş ölçme yöntemi ile yumurtlama döneminin nasıl tespit edileceğinden, tiroid sorunlarına kadar pek çok anne adayının karşılaşabileceği sorunları, bildiklerimizi veya hiç bilmediklerimizi bulabilirsiniz.

Ayrıca, Eren blogunda, anne adaylarının fertilite problemlerine göre çeşitli diyetler önerirken, sağlıklı beslenme konusundaki yazılarının da herkes için faydalı bir bilgi kaynağı olduğunu düşünüyorum.

Benzer yollardan geçmiş bir akranımızın rehberliğiyle bebeklerimizi beklemek ayrı bir rahatlık verecektir.

Hoş geldin Eren!

Bebek Bakım Yapım Onarım (eski adıyla Fertilite Rehberi)” hakkında 4 yorum var

  1. Gökçecim çok teşekkür ederim. Ne kadar güzel yazmışsın… bu pozitif enerjiyle muhteşem bir gün geçireceğim.

    Sana ve bütün takipçilerine sevgiler…

    Eren

  2. Rica ederim. Gününü güzelleştirdiysem ne mutlu bana 🙂

  3. Allah dileyen herkese hayırlı evlatlar nasip etsin….